حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

چالش های جهانی حمل و نقل در سال 2022 

حمل و نقل و لجستیک

11 / 100

چالش های جهانی حمل و نقل در سال 2022

 

 

علیرغم اخبار اخیر مبنی بر لغو محدودیت‌های COVID-19 در بیشتر بریتانیا، به نظر می‌رسد که چالش‌های حمل و نقل احتمالاً در ماه‌های آینده ادامه خواهد داشت.

چالش های جهانی حمل و نقل در سال 2022  6 | آفکو

در طول سال 2021، مشاغل جهانی به دلیل مشکلات و تأخیرهای ناشی از بیماری همه گیر با افزایش شدید هزینه های حمل و نقل مواجه شدند.

گزارش ها نشان می دهد که در سطح جهانی، متوسط نرخ حمل و نقل در طول سال 2021 بیش از 140 درصد افزایش یافته است. اگرچه بعید است که نرخ ها تا پایان سال 2022 به سطح سال 2019 بازگردند، اما انتظار می رود در طول سال به طور پیوسته بهبود یابد.

برگزیت همچنین تعدادی از چالش های حمل و نقل را برای بارهای اروپایی ایجاد کرده است. از 1 ژانویه 2022، صادرات و واردات بین بریتانیا و اتحادیه اروپا نیاز به اظهارنامه گمرکی کامل و از قبل تسلیم شده دارد.

این بدان معناست که قانون تاخیر موقت برای ارائه اظهارنامه های گمرکی دیگر قابل قبول نیست. بدون این مستندات، کالاها ترخیص صادراتی ندارند و اجازه خروج از کشور را نخواهند داشت.

افزایش قیمت سوخت چالش دیگری برای صنعت کشتیرانی است. در هفت سال گذشته شاهد افزایش قیمت نفت خام و گاز طبیعی بوده ایم. با افزایش هزینه سوخت، شرکت های حمل و نقل مجبور به افزایش قیمت یا ضرر می شوند. این منجر به یک اثر دومینوی بیرونی می شود که در آن گیرنده هزینه بیشتری برای جبران هزینه های اضافی دریافت می کند.

 

چالش های جهانی حمل و نقل در سال 2022  7 | آفکو

حمل و نقل دریایی

 

تا زمانی که ظرفیت افزایش یابد و کاهش تقاضا برای حمل و نقل از آسیا به آمریکا کاهش یابد، بعید به نظر می رسد که نرخ حمل و نقل دریایی کاهش یابد. ازدحام بندر همچنان یک مسئله جهانی است زیرا بنادر کلیدی به دلیل تعداد زیادی از پرسنل که از شیوع کووید-19 رنج می برند، برای عملکرد موثر تلاش می کنند.

تأخیرها در حال حاضر به بالاترین حد خود رسیده است و انتظار می رود کشتی های کانتینری در شانگهای و نینگبو در چین و یانتای در هنگ کنگ پهلو بگیرند. کشتی‌هایی که به بندر Felixstowe در سافولک می‌رسند، ممکن است بیش از یک هفته منتظر بمانند تا به دلیل ازدحام فعلی در بریتانیا پهلو بگیرند.

 

حمل و نقل جاده ای

 

چالش‌های حمل‌ونقل دریایی، مانند ازدحام و تأخیر در بندر، پیامدهای بدی برای حمل‌ونقل‌های جاده‌ای دارد. عدم اطمینان در مورد زمانی که کشتی‌ها می‌توانند پهلو بگیرند، برنامه‌ریزی زمان‌بندی جمع‌آوری و تحویل را برای اپراتورهای حمل‌ونقل جاده‌ای دشوار می‌کند، که باعث تاخیر در تحویل مشتری نهایی می‌شود.

نرخ ها در بریتانیا نیز به دلیل کمبود راننده ملی افزایش یافته است. این در ابتدا ناشی از شیوع COVID-19 بود که مانع از انجام آزمایش رانندگان جدید HGV شد. این امر با خروج رانندگان HGV موجود در صنعت برای پیوستن به مشاغل پیک همراه شد که سطوح بالاتری از پرداخت را برای مقابله با افزایش قابل توجه هزینه‌های آنلاین و تحویل در خانه ارائه می‌دهند.

برگزیت به این مشکل افزوده است زیرا بسیاری از رانندگان خارجی در سال 2021 به کشورهای خود بازگشتند. بسیاری از این رانندگان اکنون به دلیل ترس از تاخیر در بنادر یا مشکلات ناشی از الزامات اسناد جدید، خطر حمل و نقل محموله به اتحادیه اروپا و از اتحادیه اروپا را انتخاب نمی کنند.

قوانین قرنطینه برای رانندگانی که پس از تکمیل تحویل به بریتانیا به اتحادیه اروپا باز می گردند، جذابیت کمتری برای رانندگان HGV برای حمل بار بین اتحادیه اروپا و بریتانیا ایجاد کرده است.

 

حمل و نقل هوایی

 

تقاضا برای حمل و نقل هوایی از زمان شیوع COVID-19 تا 9 درصد افزایش یافته است. حمل و نقل محموله از طریق هوا برای سازندگانی که در نتیجه بیماری همه گیر دچار مشکلات زنجیره تامین عمده شده اند بسیار مهم بوده است، زیرا حمل و نقل هوایی جایگزین سریعی برای کاهش تاخیرهای بیشتر است.

با این حال، این افزایش تقاضا و مشکلات ناشی از ظرفیت باعث شده است که نرخ حمل و نقل هوایی به طور قابل توجهی افزایش یابد. مشکلات مربوط به ظرفیت به دلیل کاهش شدید پروازهای مسافری که در طول همه‌گیری رخ می‌دهد بدتر شده است. این هواپیماها “محموله شکمی” را حمل می کنند که تقریباً 50 درصد از ظرفیت حمل و نقل هوایی جهان را تشکیل می دهد.

خوشبختانه، با از سرگیری تعطیلات طولانی مدت، ترافیک مسافران باید به آرامی در اواخر امسال بهبود یابد، زیرا کشورها قوانین COVID-19 را کاهش می دهند و اعتماد مصرف کنندگان برمی گردد. این باید مشکلات ظرفیت را کاهش دهد و باعث شود که نرخ حمل و نقل هوایی در نهایت به سطح قبل از همه‌گیری کاهش یابد.

خلاصه

 

به طور خلاصه، ما هنوز با تعدادی از چالش های حمل و نقل مواجه هستیم که مشکلات پیش بینی نشده ای را هنگام جابجایی محموله در سطح ملی و بین المللی ایجاد می کند. کسب و کارها باید به پیامدها توجه کافی داشته باشند تا اختلال یا تأثیر مالی را به حداقل برسانند.

 

 

ترجمه شده توسط تیم آفکو
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا