اخبار
موضوعات داغ

چین تحریم صادرات عناصر کمیاب معدنی به آمریکا را بررسی می کند

اخبار داخلی و خارجی

 

چین بزرگ‌ترین تولیدکننده عناصر کمیاب معدنی در جهان به شمار می‌رود و در حال حاضر در حال ارزیابی شرایط برای تحریم صادرات این عناصر به آمریکاست.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، چین به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده عناصر کمیاب معدنی در حال ارزیابی شرایط برای تحریم فروش این مواد به شرکت‌های اسلحه سازی آمریکایی است.

چین تحریم صادرات عناصر کمیاب معدنی به آمریکا را بررسی می کند 6 | آفکو

مقامات دولتی چین به دنبال آن هستند که بفهمند در صورتی که فروش این مواد معدنی به شرکت‌های اروپایی و آمریکایی متوقف شود، چقدر به این شرکت‌ها آسیب وارد خواهد شد.

منابع آگاه می‌گویند: پکن همچنین در حال بررسی این مسئله است که چقدر طول خواهد کشید که آمریکا بتواند یا تولید مواد معدنی کمیاب خود را به سطح مورد نیاز برساند و یا اینکه بتواند جایگزینی برای کنار گذاشتن واردات از چین پیدا کند.

یک مشاور دولت چین در این باره گفته که پکن می‌خواهد بداند در صورتی که صادرات مواد معدنی کمیاب به آمریکا را تحریم کند، آیا واشنگتن در تولید هواپیماهای جت F35 دچار مشکل خواهد شد یا خیر.

ماه گذشته میلادی پکن قوانینی را برای محدودتر کردن صادرات مواد معدنی کمیاب اعمال کرد. وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین این قوانین را در راستای تولید و مدیریت سرمایه گذاری اعمال کرده است. بر اساس یک قانون دیگر در چین که در ماه دسامبر تصویب شد، این کشور می‌خواهد صادرات برخی محصولات از جمله مواد معدنی کمیاب را محدود کند.

این تحریم احتمالا شامل کشورهایی خواهد شد که با اعمال محدودیت‌های صادراتی منافع چینی‌ها را به خطر انداخته‌اند. یکی از این کشورها آمریکاست که طی ماه‌های گذشته به شدت شرکت‌های فناوری چینی را تحت فشار قرار داده است. مواد معدنی کمیاب شامل 17 عنصر کمیاب زمین است که بسیاری از صنایع از شرکت‌های اسلحه سازی گرفته تا تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی به آن نیاز داشته و مدت‌هاست که موضوع آن در جنگ تجاری بین آمریکا و چین مطرح شده است.

 

چین تحریم صادرات عناصر کمیاب معدنی به آمریکا را بررسی می کند 7 | آفکو

منبع خبر : خبرگزاری فارس

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا