حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

کامیون‌های هوشمند و غیرهوشمند

حمل و نقل و فناوری

8 / 100

کامیون‌های هوشمند و غیرهوشمند

 

 

کامیون‌های غیرهوشمند معمولی معمولاً برای رفع خرابی یا نقص باید به صورت دوره‌ای بررسی شوند، یا وقتی اتفاقی می‌افتد و کامیون تصادف می‌کند، راننده متوجه خرابی در سیستم کامیون می‌شود.

کامیون‌های هوشمند و غیرهوشمند 6 | آفکو

اما کامیون های هوشمند امروزی نمای کلی از ساعات کاری، استفاده و امکان درخواست خدمات بر اساس بستر اینترنت و موبایل را در اختیار شما قرار می دهند. همچنین در کامیون های هوشمند می توان میزان استفاده را بر حسب ساعت کار کامیون ردیابی کرد تا تعمیر و نگهداری در زمان مناسب انجام شود و در نتیجه اتلاف زمان و هزینه سرویس حذف شود.

کامیون های هوشمند به شما کمک می کنند تا اقدامات آینده خود را برنامه ریزی کنید. با جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌های کامیون هوشمند، شرکت‌ها و مالکان کامیون می‌توانند به طور مداوم حوزه‌های مختلف کسب و کار خود را بهینه کنند. آنها می توانند چرخه عمر تجهیزات خود را افزایش داده و استفاده از کامیون ها را در زمان های خاصی از سال بهینه کنند. آنها حتی می توانند از خدمات پیش بینی برای جلوگیری از هر گونه خرابی در آینده استفاده کنند.

در دنیایی که همه چیز به تکنولوژی متصل است ، کامیون‌های هوشمند اطلاعات درستی را در اختیار شما قرار می دهند تا از کنترل کامل شما روی وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنید و می توانند کارایی عملکرد شما را بهبود بخشند. شما قادر به اندازه گیری و بهبود عملکرد، حتی از راه دور خواهید بود. اتلاف صفر انرژی زمان و مکان

 

کامیون های زباله هوشمند و چند منظوره

یک نوع جالب از کامیون هوشمند کامیونی است که وظیفه جمع آوری زباله را بر عهده دارد. اما این تنها وظیفه و توانایی آنها نیست. این نوع کامیون ها قابلیت های دیگری نیز دارند.

بسیاری از پروژه های شهر هوشمند به داده های زنده یا آنلاین متکی هستند. قرار دادن نقاط جمع آوری داده ها در مکان های ثابت رایج است اما کافی نیست.

کامیون‌های هوشمند و غیرهوشمند 7 | آفکو

ایده استفاده از کامیون‌های زباله برای جمع‌آوری اطلاعات از آزمایشگاه حسی شهر MIT گرفته شد، ابتکاری که به دنبال یافتن راه‌هایی برای درک بهتر شهرهای مدرن است. این برنامه که City Scanner نام دارد، یک کامیون زباله تک منظوره را به یک مرکز جمع آوری داده های چند منظوره تبدیل می کند.

ماشین های حمل زباله معمولا با انجام یک کار ساده حمل زباله های جمع آوری شده در خیابان های شهر غوغا می کنند. اما امروزه کامیون های حمل زباله وجود دارند که می توانند تعدادی از متغیرها از جمله آلودگی هوا، شرایط ترافیکی و خرابی زیرساخت ها را اندازه گیری کنند. نمونه هایی از موقعیت هایی که سیستم هوشمند این کامیون ها تشخیص می دهد عبارتند از: نشت انرژی در ساختمان ها و چاله هایی که باید پر شوند.

انچه که این اطلاعات را جمع‌آوری و با دست‌اندرکاران آن به اشتراک می گذارد شامل شتاب سنج‌ها، سنسورهای کیفیت هوا ، دوربین‌های مادون قرمز و مانیتورهای سیگنال بی‌سیم است. حتی در این کامیون‌های هوشمند یک صفحه خورشیدی تعبیه شده تا اطمینان حاصل کند که انرژی کافی برای سیستم فراهم است.

داده ها به نقاط اتصال Wi-Fi منتقل می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

استقرار چنین کامیون‌های هوشمندی می‌تواند تبدیل به یک رویکرد بسیار بزرگتر و قابل توجه تر برای درک و مدیریت زیرساخت های شهری شود.

 

منبع: کارگو

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا