اخبار
موضوعات داغ

۳۱ تی ای یو کانتینر از آستارا به بندر اکتائو قزاقستان صادر شد

اخبار خارجی

مدیر ارشد اجرایی خدمات بندری و دریایی آستارا:

۳۱ تی ای یو کانتینر از آستارا به بندر اکتائو قزاقستان صادر شد.

علیرضا چشم جهان بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه عملیات بارگیری کانتینرهای یخچالی صادراتی به بندر اکتائو قزاقستان از بندر آستارا در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مجتمع بندری آستارا از دو هفته پیش به شبکه حمل و نقل بین المللی دریایی کانتینرهای یخچالی در حوزه دریای خزر پیوست و قطعاً شاهد توسعه صادرات کانتینری و رونق آن در این بندر مهم شمال کشور خواهیم بود.

وی افزود: همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بار دیگر شاهد صادرات انواع کالاهای یخچالی و عادی از استان‌های مختلف کشور با ۲۷ تی ای یو به مقصد کشور قزاقستان از طریق بندر اکتائو هستیم.

۳۱ تی ای یو کانتینر از آستارا به بندر اکتائو قزاقستان صادر شد 6 | آفکو

مدیر ارشد اجرایی خدمات بندری و دریایی آستارا با بیان اینکه از اول آبان منطقه ویژه اقتصادی این شهر به شبکه حمل و نقل کانتینری دریای خزر متصل شده است، گفت: در این مدت کوتاه ۳۱ TEU کانتینر به تناژ ۳۵۰ تن کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا توسط دو کشتی به مقصد بندر اکتائو قزاقستان بارگیری و صادر شده است.

چشم جهان، ادامه داد: تردد کشتی‌های این سرویس لاینر منظم حمل کانتینر بین بنادر آستارا و آکتائو (قزاقستان) هر دو هفته یک بار انجام می‌شود.

وی، اظهار کرد: با همکاری بخش خصوصی و کشتیرانی دریای خزر و با حمایت اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و اعضای اتاق‌های بازرگانی مختلف به ویژه استان‌های گیلان، آذربایجان غربی و شرقی این حرکت خوب اقتصادی نیز محقق شد.

مدیر ارشد اجرایی خدمات بندری و دریایی آستارا تأکید کرد: این طرح با تشکیل دپو برای تأمین کانتینرهای عادی و یخچالی مورد نیاز برای صاحبان کالا در مجتمع بندری آستارا فراهم شده است.

وی افزود: واگذاری کانتینرهای مذکور برای انجام امور صادراتی و ترانزیتی به متقاضیان در حال تدوین می‌باشد و در طی ماه‌های آینده شاهد رونق بیشتری در این زمینه خواهیم بود.

چشم جهان با اشاره به محموله کانتینرها یخچالی صادراتی، افزود: محصولاتی که توسط این کانتینرهای یخچالی حمل می‌شود شامل میوه، گل و گیاه بوده و مورد نیاز کشورهای سی آی اس نظیر روسیه و قزاقستان است.

۳۱ تی ای یو کانتینر از آستارا به بندر اکتائو قزاقستان صادر شد 7 | آفکو

وی به مزایای حمل و نقل کالا به صورت کانتینر یخچالی اشاره کرد و گفت: محفوظ ماندن کالا، کاهش زمان عملیات بندری و استفاده بهینه از فضای عرشه از مهمترین مزایای حمل کانتینری می‌باشد که این خود عامل مهمی در جلب رضایت صاحبان کالا به شمار می‌آید.

تشکیل دپو برای تأمین کانتینرهای عادی و یخچالی مورد نیاز برای صاحبان کالا در مجتمع بندری آستارا فراهم شده است.
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا