اخبار
موضوعات داغ

کاهش مصرف سوخت با سامانه هوشمند مدیریت یکپارچه حمل بار

اخبار داخلی و خارجی

کاهش مصرف سوخت با سامانه هوشمند مدیریت یکپارچه حمل بار

 

با ایجاد سامانه هوشمند جامع مدیریت یکپارچه حمل بار در کشور، این حوزه پرکاربرد سامان‌دهی می‌شود.

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری نهادهای مرتبط اقدام به راه‌اندازی سامانه هوشمند جامع مدیریت یکپارچه حمل بار در کشور کرده است.

کاهش مصرف سوخت با سامانه هوشمند مدیریت یکپارچه حمل بار 6 | آفکو

حمل و نقل بار را یکی از شریان‌های حیاتی اقتصاد جهانی می دانند؛ به این معنا که تمامی تولیدکنندگان برای ارسال کالای خود به دست مصرف‌کنندگان و بازارها، نیازمند حمل کالاهای خود هستند. در این راستا، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پروژه‌ای برای افزایش بهره‌وری حمل‌ونقل بار از طریق یکپارچه‌سازی فرآیند اخذ مجوز و توسعه فناوری‌های نوین تعریف کرده است. اجرای کامل پروژه ایجاد سیستم های مدیریت هوشمند ناوگان به کاهش مصرف سوخت خودروها نیز منجر خواهد شد.

این کار با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق اجرایی می شود و ایده‌های خلاقانه آنها به کار بسته می‌شود تا این صنعت به سمت فناورانه شدن و توسعه یافتگی حرکت کند.

به گزارش «انرژی امروز» از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمل‌ونقل به عنوان یکی از بخش‌های موثر بر اقتصاد باید متوازن و همسو با سایر بخش‌های اقتصادی و اجتماعی رشد کند. زیرا بین کارایی آن با کارایی عمومی اقتصاد همبستگی نیرومندی وجود دارد. به همین دلیل توجه به این صنعت جهانی و پرکاربرد در دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

با ایجاد سامانه هوشمند جامع مدیریت یکپارچه حمل بار در کشور، این حوزه پرکاربرد سامان‌دهی می‌شود.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

کاهش مصرف سوخت با سامانه هوشمند مدیریت یکپارچه حمل بار 7 | آفکو
امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا