اخبار
موضوعات داغ

کاهش 13 درصدی واردات نفت چین از عربستان

اخبار داخلی و خارجی

9 / 100

کاهش 13 درصدی واردات نفت چین از عربستان

واردات نفت خام چین از عربستان سعودی در نوامبر ۱۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت اما این کشور همچنان بزرگترین صادرکننده نفت به چین ماند.

به گزارش رویترز، آمار اداره کل گمرک چین نشان داد واردات نفت از عربستان سعودی به چین در نوامبر به ۷.۴ میلیون تن معادل ۱.۸ میلیون بشکه در روز رسید که در مقایسه با ۱.۶ میلیون بشکه در روز در اکتبر و ۲.۰۶ میلیون بشکه در روز در نوامبر سال۲۰۲۰ کاهش داشت.

واردات نفت چین از روسیه در نوامبر مشابه ماه پیش از آن بود و به ۶.۷ میلیون تن معادل ۱.۶۳ میلیون بشکه در روز رسید. پالایشگاه‌های خصوصی چین که عمدتا به گریدهای نفتی روسیه علاقمندند، سهمیه واردات محدودی تا پایان امسال دارند.

کاهش 13 درصدی واردات نفت چین از عربستان 6 | آفکو

هر چند فروشندگان غرب آفریقا و آمریکای جنوبی تلاش کردند سهم بیشتری از بازار نفت خام چین تصاحب کنند اما واردات نفت خام از برزیل و آنگولا به چین در نوامبر به ترتیب به میزان ۲۸ درصد و ۱۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت. به گفته معامله‌گران، خریداران چینی به راحتی برای خرید نفت ارزان بیشتر از این مناطق وسوسه نمی شوند زیرا پالایشگاههای خصوصی سهمیه واردات اندکی برای امسال دارند در حالی که شرکتهای دولتی به خوبی تامین شده اند.

صادرات نفت از امارات متحده عربی و کویت به چین در نوامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۷۱ درصد و ۳۱ درصد افزایش یافت.

آمارهای رسمی چین، هیچ وارداتی از ایران یا ونزوئلا از ابتدای امسال را نشان نمی دهد.

 

منبع: انرژی امروز

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

کاهش 13 درصدی واردات نفت چین از عربستان 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا