تجهیزات حمل و نقلتجهیزات حمل و نقل دریایی
موضوعات داغ

کشتی‌های حمل گاز (LNG carrier)

انواع کشتی

کشتی‌های حمل گاز (LNG carrier)

 

این کشتی‌ها که اغلب در گروه نفتکش‌ها قرار می‌گیرند، تکنولوژی پیشرفته‌تری برای حمل گاز مایع دارند. در یک تقسیم‌بندی کلی می‌توانیم آنها را به کشتی‌های حمل گاز LNG یا حمل گاز طبیعی مایع و LPG یا حمل گاز پترولیوم مایع تقسیم کنیم.

تفاوت این دو نوع کشتی بیشتر فنی است. گاز LNG در دمایی تا منهای 170 درجه سانتیگراد ذخیره می‌شود در حالی که گاز LPG در دمای منهای 50 درجه سانتیگراد ذخیره می‌شود. به این ترتیب تفاوت‌هایی در مخزن و روش بارگیری و تخلیه این دو نوع گاز مایع وجود دارد که در نهایت منجر به طراحی متفاوت این دو نوع کشتی شده است.

کشتی‌های حمل گاز (LNG carrier) 6 | آفکو

کشتی‌های حمل بارهای شیمیایی، در مقابل این کشتی‌ها، چندین تانک دارند تا مانع از تداخل مواد مختلف در حین حرکت کشتی شوند.

اولین کشتی ترابری گاز طبیعی مایع، متان پایونیر با ظرفیت حمل ۵۰۳۴ تن در تاریخ ۲۵ ژانویه ۱۹۵۹ سواحل رودخانه کالکاسیو در خلیج لوئیزیانا را ترک کرد. این اولین حمل بین‌المللی محموله گاز طبیعی مایع و گذر از اقیانوس اطلس، برای تحویل به بریتانیا بود. توسعه سریع این تجارت تا به امروز، باعث ایجاد و ورود ناوگان کشتی‌های ترابری گاز مایع طبیعی تا ظرفیتهای ۲۶۶٬۰۰۰ مترمکعب، به دنیای دریانوردی و کشتیرانی سراسر جهان شده است. در پایان سال ۲۰۰۵ میلادی در مجموع ۲۰۳ کشتی از این گونه ساخته شده‌اند که تا کنون ۱۹۳ فروند از آنها در حال خدمت می‌باشند. در اواخر سال ۱۹۶۰ میلادی، امکان صادرات ال‌ان‌جی از آلاسکا به ژاپن، مهیا شد و در سال ۱۹۶۹ این تجارت آغاز گردید و برای این منظور، دو کشتی، هر یک با ظرفیت ۷۱٬۵۰۰ متر مکعب، در سوئد ساخته شد. در اوایل ۱۹۷۰، دولت ایالات متحده آمریکا، مؤسسات کشتی‌سازی آمریکایی را تشویق به ساخت کشتی ترابری گاز طبیعی مایع نموده و در این راستا نیز مجموعا ۱۶ کشتی گاز طبیعی مایع ساخته و به این تجارت وارد شدند.

انواع سیستم های ذخیره

امروزه ۴ سیستم برای مهار و ذخیره بی خطر گاز، در کشتی‌های حمل استفاده می‌شود. دو نوع شامل سیستم‌های خودحمایت و دو نوع دیگر شامل سیستم‌های غشایی که نوع اخیر توسط شرکت گاز ترانسپورت اند تکنیگاز (GTT) به ثبت رسیده است. یک روند به سمت استفاده از دو نوع سیستم مختلف غشاء و فرایندهای غشایی به جای سیستم‌های ذخیره‌سازی خود حمایت وجود دارد. علت این موضوع احتمالاً به دلیل استفاده مؤثر از شکل بدنه کشتی است که از هدر رفتن فضا بین مخازن محموله و مخازن بالاست جلوگیری می‌کند. به عنوان یک نتیجه، طراحی نوع ماس – Moss در مقایسه با طراحی غشاء از نظر ظرفیت حمل برابر اما برای حمل از طریق کانال سوئز به مراتب گران‌تر خواهد بود. با این حال، مخازن خود حمایت مستحکم‌تر هستند و دارای مقاومت بیشتری به نیروهای گردشی بوده، و احتمالاً در آینده برای ذخیره‌سازی دریایی که در آن آب و هوای نامناسب (که تولید نیروی گردشی می‌کند) یک عامل بسیار مهم می‌باشد، از این نوع مخازن خواهد شد.

 

ین کشتی‌ها که اغلب در گروه نفتکش‌ها قرار می‌گیرند، تکنولوژی پیشرفته‌تری برای حمل گاز مایع دارند. در یک تقسیم‌بندی کلی می‌توانیم آنها را به کشتی‌های حمل گاز LNG یا حمل گاز طبیعی مایع و LPG یا حمل گاز پترولیوم مایع تقسیم کنیم.
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

کشتی‌های حمل گاز (LNG carrier) 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا