اخبار
موضوعات داغ

گامی دیگر در مسیر توسعه صادرات ایران/ بهره‌برداری از ‌خطوط جدید ریلی ‌در بندر شهید رجایی‌

اخبار داخلی

گامی دیگر در مسیر توسعه صادرات ایران/ بهره‌برداری از ‌خطوط جدید ریلی ‌در بندر شهید رجایی‌

گروه ساتان‌ها ـ معاون امور بندری و اقتصادی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از الحاق ۸۰۰ متر خطوط جدید ریلی با اعتبار ۶۵میلیارد ریال در مجتمع بندری شهید رجایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، منصور خرمشکوه صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 800 متر خطوط جدید ریلی به 60 کیلومتر زیرساخت‌هایی که پیشتر در بندر شهید رجایی احداث شده است اضافه شد.

وی افزود: پس از بهره‌برداری نیز اولین محموله از طریق این خط جدید الاحداث وارد مجتمع بندری شهید رجایی شده است.

گامی دیگر در مسیر توسعه صادرات ایران/ بهره‌برداری از ‌خطوط جدید ریلی ‌در بندر شهید رجایی‌ 6 | آفکو

معاون بندری و امور اقتصادی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: خطوط ریلی اختصاصی با سرمایه‌گذاری بالغ بر 65 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث شده است.

وی تصریح کرد: آنچه مورد توجه است توسعه حمل‌ونقل کالا از طریق ریل است تا بتوانیم سهم جابه‌جایی کالا را در این حوزه تقویت کنیم.

خرمشکوه با اشاره به اهمیت موضوع توسعه حمل‌ونقل ریلی و همچنین تأثیر آن در کاهش مدت زمان انتقال کالاها به بازار هدف و کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل کالا اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در حال بررسی، درخواست‌های شرکت‌های متقاضی احداث خطوط ریل اختصاصی هستیم تا با نهایی‌سازی این طرح‌ها گام مؤثری در توسعه حمل‌ونقل ریلی برداشته شود.

به گزارش تسنیم، بندر شهید رجایی از 60 کیلومتر خط ریلی برخوردار است که شاخه‌های مختلف این خطوط به 12 محوطه اختصاصی منتهی می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا