اخبار
موضوعات داغ

گزارش تصویری از کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس که توقیف می‌شوند

اخبار داخلی و خارجی

13 / 100

گزارش تصویری از کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس که توقیف می‌شوند

 

کشتی سیلینگ یات آ کشتی ۱۴۳ متری (۴۷۰ فوتی) “سیلینگ یات آ” که “SY A” نیز خوانده می‌شود حدود ۵۳۰ میلیون یورو (۵۷۸ میلیون دلار) ارزش دارد. مقام‌های ایتالیا بعد از این که تشخیص دادند صاحب این کشتی آندری ایگورویچ ملنیچنکو، میلیاردر روسی است آن را توقیف کردند. او مالک شرکت بزرگ تولید کود “یوروکم گروپ” (EuroChem Group) و شرکت انرژی زغال‌سنگ سیبری (SUEK) است.

 

گزارش تصویری از کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس که توقیف می‌شوند 16 | آفکو

همزمان با تحریم الیگارش‌های روس در اتحادیه اروپا و آمریکا کشتی‌های لوکس تفریحی خبرساز شده‌اند.

به گزارش «انرژی امروز» از دویچه وله، در حالی که عملیات جنگی روسیه در اوکراین همچنان ادامه دارد میلیاردرهای این کشور تلاش دارند کشتی‌های خود را از توقیف نجات دهند.

گزارش تصویری از کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس که توقیف می‌شوند 17 | آفکو

کشتی “لنا” مقام‌های ایتالیایی همچنین این کشتی ۵۲ متری (۱۷۰,۶ فوتی) به ارزش تخمینی ۵۰ میلیون یورو را در حالی که در “سن‌ رمو” در شمال غربی این کشور لنگر انداخته بود توقیف کردند. این کشتی به گنادی تیمچنکو، رئیس لیگ ملی هاکی روسیه و سهامدار شرکت‌های نفت و گاز تعلق دارد. این الیگارش ۶۹ ساله از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم شده است.

گزارش تصویری از کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس که توقیف می‌شوند 18 | آفکو

“دلبر” در هامبورگ “دلبر” دو هلی‌پد (سکوی فرود هلی‌کوپتر) و یک استخر ۲۵ متری دارد. ابهاماتی در مورد این کشتی وجود دارد. شماری از رسانه‌های آلمان از توقیف این کشتی در هامبورگ، هنگامی که برای تعمیرات لنگر انداخته بود، خبر داده‌اند. برخی مقام‌های آلمانی از اظهارنظر خودداری کرده‌اند و تعدادی نیز این گزارش‌‌ها را رد می‌کنند و می‌گویند نتوانسته‌اند مالکیت کشتی را تأیید کنند.

گزارش تصویری از کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس که توقیف می‌شوند 19 | آفکو

گزارش تصویری از کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس که توقیف می‌شوند 20 | آفکو

واگذاری مالکیت گفته می‌شود که سوپریات یا کشتی لوکس تفریحی “دلبر” متعلق به علیشیر عثمان‌اف، الیگارش روس است که در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارد. سخنگوی عثمان‌اف به اشپیگل گفت که مالکیت این کشتی “مدت‌ها پیش” به یک بنیاد مرتبط با بستگان عثمان‌اف واگذار شده است.

گزارش تصویری از کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس که توقیف می‌شوند 21 | آفکو

“شهرزاد”، کشتی متعلق به پوتین؟ کشتی ۱۴۰ متری “شهرزاد” که حدودا ۷۰۰ میلیون یورو ارزش دارد از بدنام‌ترین کشتی‌های حال حاضر ایتالیاست. روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده که طبق یافته‌های اطلاعاتی آمریکا ممکن است این کشتی متعلق به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه باشد. اما برخی نیز گزارش کرده‌اند که مالکیت پوتین مستند نیست. ایتالیا در حال تحقیق برای روشن شدن مالکیت کشتی است. “شهرزاد” برای تعمیر و نگهداری در توسکانی لنگر انداخته است.

گزارش تصویری از کشتی‌های تفریحی الیگارش‌های روس که توقیف می‌شوند 22 | آفکو

فرار به ترکیه کشتی “اکلیپس” دومین سوپریات متعلق به رومن آبراموویچ، میلیاردر روسی و مالک باشگاه فوتبال چلسی است که ظاهرا در فرار از آب‌های اتحادیه اروپا، در آب‌های ترکیه لنگر انداخته است. این کشتی ۱۶۲,۵ متری که یکی از بزرگ‌ترین‌ کشتی‌های لوکس تفریحی دنیاست دارای ۲ هلی‌پد، ۹ عرشه، یک استخر و پدافند موشکی است.

منبع: انرژی امروز

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا