اخبار
موضوعات داغ

یک کشتی باری حامل هزاران خودروی لوکس در اقیانوس اطلس سوخت

اخبار داخلی و خارجی

8 / 100

یک کشتی باری حامل هزاران خودروی لوکس در اقیانوس اطلس سوخت

 

یک کشتی باری حامل هزاران خودروی لوکس تولیدی آئودی، پورشه و لامبورگینی در نزدیکی سواحل جزایر آزور پرتغال سوخت. با کمک ارتش پرتغال خدمه جان سالم به در بردند، اما کشتی بدون سرنشین رها شده و در دریا در حال حرکت است.

به گزارش «انرژی امروز» از دویچه وله، کشتی باری فلیسیتی ایس (Felicity Ace) کە تقریبا چهار هزار خودرو، از جمله تولیدات لوکس آئودی، پورشه و لامبورگینی را به مقصد ایالات متحده آمریکا حمل می‌کرد، در اقیانوس اطلس و در نزدیکی سواحل جزایر آزور پرتغال دچار حریق شد و در آتش سوخت.

یک کشتی باری حامل هزاران خودروی لوکس در اقیانوس اطلس سوخت 6 | آفکو

به گفته رسانه‌های پرتغالی، نیروی دریایی و هوایی این کشور ٢٢ خدمه این کشتی را نجات دادەاند. اما کشتی بدون سرنشین رها شده و در دریا در حال حرکت است.

کاپیتان کشتی به رسانه‌های پرتغال گفته است آتش گرفتن باتری‌های “لیتیومی” خودروهای الکتریکی عملیات اطفای حریق را دشوار کرده است. او همچنین گفته است کە از اول تا انتهای کشتی در حال سوختن است.

گفته می‌شود کە مخازن سوخت کشتی در زیر خط آب قرار دارد و توسط خدمه پلمپ شده است.

به گزارش خبرگزاری پرتغالی لوزا، یک شرکت نجات هلندی امکان یدک‌کشی کشتی به بندری در جبل‌الطارق یا پرتغال را بررسی خواهد کرد.

شعبه آمریکای شمالی فولکس واگن در بیانیەای گفته است که کشتی حامل ۳هزار و ۹۶۵ خودرو از برندهای فولکس واگن، پورشه، آئودی و لامبورگینی است.

یکی از سخنگویان پورشه تایید کرد که نزدیک به ۱۱۰۰ خودروی پورشه در این کشتی هستند. خودروسازی آئودی هم تایید کرده کە تعدادی از خودروهای این گروه در کشتی هست، اما به تعداد آنها اشاره نکرده است.

یک کشتی باری حامل هزاران خودروی لوکس در اقیانوس اطلس سوخت 7 | آفکو

سخنگوی فولکس واگن، غول خودروسازی آلمانی تایید کرده کە کشتی فلیسیتی ایس با پرچم پاناما از آلمان به سمت ایالات متحده حرکت می‌کرد.

کاپیتان کشتی به رسانه‌های پرتغال گفته است آتش گرفتن باتری‌های «لیتیومی» خودروهای الکتریکی عملیات اطفای حریق را دشوار کرده است.

 

منبع: انرژی امروز

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا