اخبار
موضوعات داغ

۴.۸میلیارد دلار کالای غیرنفتی از گمرکات استان بوشهر صادر شد

اخبار داخلی و خارجی

۴.۸میلیارد دلار کالای غیرنفتی از گمرکات استان بوشهر صادر شد

 

مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به اینکه “بیش از ۲۰میلیون تن کالا از طریق گمرکات استان صادر شده است” گفت: ارزش این کالاها بیش از ۴.۸میلیارد دلار به بیش از ۱۰کشور صادر شده است.

به گزارش تسنیم؛ بهروز قره‌بیگی ،وضعیت صادرات و واردات از گمرکات 13 گانه استان بوشهر را برشمرد و اظهار داشت: با وجود تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، ولی تجارت در استان بوشهر رونق دارد به‌گونه‌ای که تجارت و مراوده اقتصادی از استان بوشهر با کشورهای مختلف برقرار و توسعه یافته است.

۴.۸میلیارد دلار کالای غیرنفتی از گمرکات استان بوشهر صادر شد 6 | آفکو

وی، صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر را برشمرد و بیان کرد: در 10 ماه امسال افزون بر 20 میلیون و 820 هزار تن انواع محصولات به همراه میعانات گازی از گمرکات استان بوشهر به کشورهای مختلف صادر شده است.

مدیرکل گمرک بوشهر ارزش کالاهای صادراتی را 4.8 میلیارد دلار دانست و بیان کرد: در این مدت بدون احتساب میعانات گازی 20.5 میلیون تن کالا به ارزش 4.7 میلیارد دلار از گمرکات استان بوشهر صادر شده است.

قره‌بیگی، عمده کالاهای صادراتی از گمرکات استان بوشهر را شامل محصولات پتروشیمی، میعانات گازی، مواد معدنی دانست و با اشاره به صادرات این کالاها به 10 کشور تصریح کرد: کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه ، پاکستان، سنگاپور، قطر، هند، برزیل، افغانستان، عراق مقصد کالاهای صادراتی گمرکات استان بوشهر بوده‌اند.

وی با اشاره به واردات 429 هزار تن کالا در مدت یاد شده از طریق گمرکات استان بوشهر خاطر نشان کرد: در 10 ماه امسال افزون‌بر 429 هزار تن کالا به ارزش بیش‌از 949 میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر به کشور وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی 11 درصد افزایش و از نظر ارزشی 3 درصد کاهش داشته است.

مدیرکل گمرک بوشهر عمده کالاهای وارداتی از گمرکات استان شامل موز، لاستیک خودروی سواری، پارچه، قطعات خودرو، برنج، یراق‌آلات، شیرآلات صنعتی و باطری دانست و گفت: کشورهای چین، امارات متحده عربی، هند، فیلیپین، اکوادور، آلمان، فدراسیون روسیه، ایتالیا، کره جنوبی و اسپانیا عمده کشورهای مبدا وارداتی گمرکات استان بوشهر بوده‌اند.

منبع خبر : تسنیم

۴.۸میلیارد دلار کالای غیرنفتی از گمرکات استان بوشهر صادر شد 7 | آفکو
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا