اخبار
موضوعات داغ

۸۵ درصد از واردات کشور مواد اولیه است/ کاهش ۱۹ درصدی صادرات

اخبار داخلی و خارجی

۸۵ درصد از واردات کشور مواد اولیه است/ کاهش ۱۹ درصدی صادرات

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش ۱۹ درصدی صادرات کشور در سال جاری خبر داد و گفت: ۸۵ درصد از واردات کشور مواد اولیه یا مواد واسطه‌ای است.

اتحادخبر:  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش ۱۹ درصدی صادرات کشور در سال جاری خبر داد و گفت: ۸۵ درصد از واردات کشور مواد اولیه یا مواد واسطه‌ای است.

۸۵ درصد از واردات کشور مواد اولیه است/ کاهش ۱۹ درصدی صادرات 6 | آفکو

به گزارش مهر، حمید زادبوم در آئین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان بوشهر اظهار داشت: بسیاری از کشورها در سه ماهه نخست امسال مرزهای خود را به خاطر شیوع کرونا بستند.

وی با اشاره به اینکه با حرکت کشورها به سمت همزیستی با کرونا وضعیت تبادلات بین‌المللی بهتر شده است افزود: با شیوع کرونا تولید ناخالص و همچنین واردات کشورها کاهش یافت و این موضوع باعث کاهش میزان صادرات شد.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از کاهش ۱۹ درصدی میزان ارزش صادرات کشور طی ۱۱ ماهه امسال خبر داد و اضافه کرد: تجارت خارجی ایران در سال گذشته معادل ۸۵ میلیارد دلار بود که ۴۱.۳ میلیارد دلار صادرات و ۴۳.۷ میلیارد دلار واردات بود.

وی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد از واردات کشور مواد اولیه و واسطه‌ای است تصریح کرد: استان بوشهر در بین استان‌های کشور رتبه اول صادرات را دارد و بخش عمده آن مربوط به محصولات پتروشیمی است که ارزش افزوده فراوانی برای کشور دارد.

زادبوم با اشاره به نقش صادرکنندگان در ارزآوری و درآمدزایی برای کشور ادامه داد: باید تلاش گسترده‌ای برای رفع مشکلات صادرکنندگان صورت گیرد و موانع پیش روی فعالان این بخش رفع شود.

وی خواستار استفاده از نظر متفکران و اندیشمندان اقتصادی برای رفع مشکلات ساختاری شد و بیان کرد: نپیوستن ایران به سازمان جهانی تجارت آسیب بزرگی به بدنه کارشناسی دولت و تاجران زده است.

۸۵ درصد از واردات کشور مواد اولیه است/ کاهش ۱۹ درصدی صادرات 7 | آفکو

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه خارج شدن از مقررات تجارت جهانی خروج شدن از ریل تجارت است خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط ویژه کشور باید سعی شود آسیب‌های ناشی از این قانون به حداقل برسد زیرا در زمان حاضر این قانون الزامی است.

 

منبع خبر : تی نیوز

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا