اخبار
موضوعات داغ

۸/ ۳ میلیون تن کالای اساسی در بنادر

اخبار داخلی و خارجی

۸/ ۳ میلیون تن کالای اساسی در بنادر

 

دنیای‌اقتصاد : معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کل موجودی کالاهای اساسی در انبارها، سیلو و مخازن موجود در بنادر کشور ۳ میلیون و ۸۶۸هزار تن است. فرهاد منتصر کوهساری در گفت‌وگو با خبر‌گزاری مهر اظهار کرد: ۱۶ فروند کشتی پای اسکله داریم که در حال تخلیه حدود ۴۴۳ هزار تن کالا هستند.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: حدود ۴۰فروند کشتی با موجودی ۲ میلیون و ۲۴۵هزار تن کالا نیز در لنگرگاه هستند؛ مجموع کالا در انبار، اسکله و لنگرگاه حدود ۶ میلیون و ۵۶۰ هزار تن است.

وی ادامه داد: بیشترین موجودی کالا در بندر امام خمینی‌(ره) با ۲ میلیون و ۸۷۰ هزار تن است. رتبه دوم هم بندر شهید رجایی با ۳۳۵هزار تن کالا است. کوهساری در مورد بیشترین کالای تخلیه‌شده، گفت: بیشترین کالای تخلیه شده مربوط به ذرت با یک‌میلیون و ۱۹۸ هزار تن است؛ همچنین سویا با ۸۵۲ هزار تن در رتبه بعدی قرار دارد. معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی درباره وضعیت تخلیه و بارگیری در بنادر چابهار، تصریح کرد: در حال‌حاضر بندر چابهار مشکل خاصی ندارد و شرایط عادی است و در این بندر انبارداری کالا بسیار محدود است و در حال‌حاضر ۷۰ هزار تن کالا موجود است.

۸/ ۳ میلیون تن کالای اساسی در بنادر 4 | آفکو

منبع: دنیای اقتصاد

کل موجودی کالاهای اساسی در انبارها، سیلو و مخازن موجود در بنادر کشور ۳ میلیون و ۸۶۸هزار تن است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا