اخبار
موضوعات داغ

33 طرح پتروشیمی در ماهشهر آماده ارائه به سرمایه گذاران است

اخبار داخلی و خارجی

9 / 100

33 طرح پتروشیمی در ماهشهر آماده ارائه به سرمایه گذاران است

 

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: ۳۳ طرح سرمایه گذاری برای تولید محصولات پایین دستی صنعت پتروشیمی با هدف کاهش وابستگی به واردات مواد اولیه آماده ارائه به سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

به گزارش «انرژی امروز» از نیپنا به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، سید امید شهیدی نیا در دیدار با مدیران شرکت های عضو پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهارداشت: انجام همکاری های مشترک فنی و پژوهشی در قالب تفاهم نامه منجر به تسریع در انجام سرمایه گذاری های بخش خصوصی جهت اجرای طرح های پیشران این صنعت در شهرستان ماهشهر خواهد شد.

33 طرح پتروشیمی در ماهشهر آماده ارائه به سرمایه گذاران است 6 | آفکو

وی با بیان اینکه تکمیل زنجیره تولید محصولات پتروشیمی به عنوان هدف گذاری اصلی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی محسوب می شود گفت: در حال حاضر به واسطه حجم تولید مواد پایه پتروشیمی، شاهد خودکفایی در برخی از محصولات هستیم؛ لذا تامین نیاز کشور به برخی از محصولات پایین دستی برای کاهش وابستگی مختلف، هم‌اکنون ۳۰ درصد کل تولیدات پتروشیمی در این منطقه انجام می شود که در توسعه اقتصادی کشور نقش تاثیرگذاری دارد.

شهیدی نیا افزود: بکارگیری از تکنولوژی و فناوری های نوین کاربردی برای اجرای طرح های پیشران صنعت پتروشیمی با جدیت در حال پیگیری است که تلاش می شود طی همکاری مشترک با پارک فناوری پردیس این امر محقق گردد.

وی با بیان اینکه ۳۳ طرح سرمایه گذاری برای تولید محصولات پایین دستی صنعت پتروشیمی با هدف کاهش وابستگی به واردات مواد اولیه در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی آماده ارائه به سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت: طراحی دانش فنی مورد نیاز در حوزه های مکانیک، ابزار دقیق ، مواد شیمیایی و…( پمپ های سانتریفیوژ ، سیستم های دوار ، برق ، کاتالیست ها و غیره ) برای ساخت تجهیزات و تاسیسات این طرح ها، باعث تسریع در بهره برداری این پروژه ها و تقویت اقتصادی کشور خواهد شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به اینکه این سازمان این آمادگی را دارد تا فضای مورد نیاز برای ایجاد نمایندگی پارک فناوری پردیس را در منطقه تامین کند. گفت: راه اندازی این مرکز می تواند باعث تعامل بیشتر و ارتباط مستمر بین صنعت پتروشیمی و مجموعه های دانش بنیان شود.

شهیدی نیا یادآور شد: در راستای همکاری پارک فناوری پردیس و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای تامین اقلام راهبردی صنعت پتروشیمی در طرح های در حال احداث استفاده خواهد شد.

وی تاکید کرد؛ این سازمان از برگزاری تورهای فناورانه در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی استقبال خواهد نمود تا بیش از پیش شاهد توسعه همکاری های لازم با شرکت های دانش بنیان در منطقه باشیم.

33 طرح پتروشیمی در ماهشهر آماده ارائه به سرمایه گذاران است 7 | آفکو

بر اساس این گزارش، ۱۳ شرکت دانش‌بنیان عضو پارک فناوری پردیس طی ۲ روز حضور در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از شرکت های پتروشیمی شهید تندگویان، فجر انرژی خلیج فارس، بندر امام (ره)، اروند، کارون، بوعلی و رازی بازدید کردند.

این تور فناوری با هدف برگزاری نشست های کاری با مدیران و کارشناسان فنی هر پتروشیمی و همچنین بازدید از زیرساخت‌های صنعت، عارضه‌یابی و شناسایی گلوگاه‌های فناوری توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و ارائه پیشنهادات جهت بومی‌سازی و رفع چالش های موجود در مسیر تولید و توسعه  برگزار شد.

در بازدید اعضای پارک فناوری پردیس، بیش از ۲۵ جلسه تخصصی و مدیریتی برگزار شد که در این ارتباط حدود ۱۰۰ تقاضای فناورانه شناسایی  و جهت اجرای ۱۰ پروژه توافق شد.

منبع: انرژی امروز

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا