حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

6 رویداد فناوری حمل و نقل و لجستیک بخش دوم

حمل و نقل و لجستیک

11 / 100

6 رویداد فناوری حمل و نقل و لجستیک

 

بهینه سازی مسیر: تا زمانیکه کامیون های نیمه الکتریکی (یا بعضی دیگر گزینه های به همان اندازه پایدار) تبدیل به هنجار شوند، موثرترین راه برای صنعت حمل و نقل برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای،  زمان کمتری در جاده ها را صرف می شود. این فرض اولیه در پشت بهینه سازی مسیر است.

  1. تکنولوژی Ledger توزیع شده
وقتی بیشتر مردم به بلاک چین فکر می کنند، رمزارز معمولاً اولین چیزی است که به ذهن می رسد – و قابل درک است. از اولین بیت کوین در نوع خود گرفته تا Dogecoin الهام گرفته از میم، ارزهای دیجیتال و نوسانات آنها بر آگاهی جمعی در دهه گذشته تسلط داشته است. اما بلاک چین و سایر فناوری‌های کل دیجیتال کاربردهای ارزشمندی فراتر از ارز دیجیتال دارند، از جمله مواردی که در بخش حمل و نقل هستند.

Blockchain و Technologies Ledger مزایای قابل توجهی را برای شرکت های حمل و نقل و تدارکات ارائه می دهند.  ساختار غیر متمرکز Blockchain  را به طور ذاتی همکاری می کند، با ذینفعان مختلف در سراسر یک زنجیره عرضه مسئول کمک به داده ها به زنجیره. به عنوان یک نتیجه، Blockchain ترویج شفافیت و پاسخگویی و تقویت ارتباط بین شرکای زنجیره تامین است. این معماری پایه باعث می شود که جعل شود، به این ترتیب، شرکای زنجیره تامین را قادر می سازد تا یک منبع واحد را برای مدیریت زنجیره های عرضه جهانی و جلوگیری از معاملات جعلی از وقوع ایجاد کنند.

6 رویداد فناوری حمل و نقل و لجستیک بخش دوم 6 | آفکو

 

4. پیگیری هواپیماهای بدون سرنشین

بازرسی های دستی انجام شده توسط کارگران بر روی چرخ دستی ها یا کامیون های مجهز به راه آهن به طور فزاینده ای با وسایل نقلیه بدون سرنشین (UAVs) به طور معمول به عنوان هواپیماهای بدون سرنشین شناخته می شود. این هواپیماهای بدون سرنشین با دوربین ها و سنسورها مجهز شده اند، که آنها را قادر می سازد تا تصاویر، فیلم ها و سایر داده ها را ضبط کنند و داده ها را به اپراتورهای راه دور و در زمان واقعی ارسال کنند.

این استفاده نوآورانه از تکنولوژی برای بهره وری قابل توجه و دستاوردهای ایمنی کارگری امکان پذیر است: به جای تعطیل کردن کل امتداد مسیر برای انجام بازرسی های دستی، اپراتورهای هواپیمای بدون سرنشین به راحتی می توانند بازرسی های کامل را از چند مایل دور انجام دهند، در حالی که مسیر هنوز به طور کامل عملیاتی است.

در سال 2016، راه آهن اتحادیه اقیانوس آرام، هواپیماهای بدون سرنشین را برای ارزیابی آسیب های سیل در آیووا برای برنامه ریزی دقیق تر منابع بازیابی استفاده می کرد و از سال 2018، در راه آهن نورفولک جنوبی از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده شده است.

همانطور که ما به آینده نگاه می کنیم، می توانیم اپراتورهای حمل و نقل ریلی را برای پیدا کردن بسیاری از کاربردهای اضافی برای تکنولوژی هواپیماهای بدون سرنشین انتظار داشته باشیم. در حال حاضر، بسیاری از راه آهنها به دنبال سرمایه گذاری در UAV های خودمختار، بهره برداری از روند رو به رشد سریع خودرو در صنعت تدارکات هستند

5. شبکه های خصوصی تلفن همراه

 

6 رویداد فناوری حمل و نقل و لجستیک بخش دوم 7 | آفکو

با ظهور تکنولوژی تلفن همراه پهنای باند 5G، فرصتی برای شرکت های حمل و نقل و تدارکات برای میزبانی شبکه های خصوصی بی سیم می باشد.

در حال حاضر موارد استفاده هیجان انگیز برای تکنولوژی شبکه های خصوصی بی سیم در هاب های اصلی حمل و نقل، از جمله ردیابی راداری، مسیریابی، نظارت بر تجهیزات، اطمینان از اتصال در فضای باز در پورت ها و رأی ها وجود دارد، که امکانات خودروهای هدایت خودکار را فراهم می کند و برنامه های کامپیوتری را فعال می کند.

به طور خاص، به نظر می رسد که پورت های حمل و نقل از این تکنولوژی بهره مند شوند، به دلیل این واقعیت که ‘کامیون ها و کانتینرها در حال حرکت ثابت هستند، اما وسایل نقلیه در یک منطقه مشخص باقی می مانند و با ترافیک خارجی ارتباط برقرار نمی کنند.’

6. تطبیق حمل و نقل دیجیتال

 

با کمبود راننده کامیون همچنان برای ایجاد محدودیت های ظرفیت در زنجیره تامین داخلی، شرکت ها به دنبال راه های جدید و خلاقانه برای دریافت محموله ها و در جاده ها هستند.

تطبیق حمل و نقل دیجیتال یکی از این روش ها است. همچنین به عنوان تطبیق بار یا ‘بر روی تقاضا’ شناخته می شود، تطبیق حمل و نقل دیجیتال به ‘استفاده از سیستم عامل های فناوری مبتنی بر وب و موبایل برای مطابقت با حمل و نقل در دسترس (بارهای) با ظرفیت موجود حمل و نقل (کامیون ها) اشاره دارد.’

روش کار ساده است: فرستنده‌ها یا دلال‌ها اطلاعاتی را درباره باری که برای جابه‌جایی نیاز دارند – از جمله جزئیات بار، مانند وزن، نرخ، مسافت، و مکان‌های تحویل  را روی تابلوی بار ارسال می‌کنند. فرستنده‌ها حتی می‌توانند جستجوی خود را با مشخص کردن حالت باری که به دنبال آن هستند ساده‌سازی کنند: بار کامیون، بار جزئی کامیون (PTL) یا بار کمتر از کامیون . (LTL)

بعضی از سیستم عامل ها حتی از تجزیه و تحلیل پیش بینی شده استفاده می کنند تا به صورت فعال سازندگان حمل کننده ها را با حامل ها مطابقت دهند و توصیه های خودکار را برای به حداکثر رساندن کارایی، ظرفیت و هزینه ارسال کنند.

در مجموع، پلتفرم‌های تطبیق حمل‌ونقل دیجیتال، یافتن حامل‌های باربری داخلی را که قادر به جابجایی بار برای آن‌ها هستند، به‌ویژه برای محموله‌های PTL یا LTL به‌طور قابل‌توجهی آسان‌تر می‌کند، که به رفع تأخیر حمل‌ونقل و محدودیت‌های ظرفیت ناشی از کمبود کامیون‌داران کمک می‌کند.

فناوری در بخش‌های حمل‌ونقل و لجستیک با سرعتی سرسام‌آور در حال تکامل است تا با تغییرات در صنعت سازگار شود و مهمترین نقاط ضعف آن را برطرف کند.

 

تهیه و ترجمه مقاله: تیم آفکو
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا