حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

CBM کانتینر چیست هر کانتینر چند CBM دارد؟

حمل و نقل بین المللی

9 / 100

CBM کانتینر چیست هر کانتینر چند CBM دارد؟

 

حجم متر مکعب  خود را با این خواندن این مقاله به صورت رایگان CBM محاسبه کنید. حجم متر مکعب حمل و نقل بار به طور معمول برای به دست آوردن نرخ قیمت لازم است. از این مقاله استفاده کنید تا CBM را به راحتی محاسبه کنید تا بدانید چند محصول را می‌توانید در یک کانتینر حمل قرار بدهید و در هزینه حمل کالا از چین صرفه جویی کنید.

معنی CBM چیست؟

CBM یا متر مکعب حجم حمل و نقل واردات کالا و صادرات کالای داخلی و بین المللی است. اندازه گیری CBM با ضرب عرض، طول و ارتفاع در تعداد کالای حمل و نقل محاسبه می‌شود.

CBM کانتینر چیست هر کانتینر چند CBM دارد؟ 8 | آفکو

فرمول CBM و نحوه محاسبه CBM

فرمول CBM یک محاسبه ساده است – حجم این محصول از ضرب تعداد اقلام × طول × عرض × ارتفاع بدست می‌آید. اگر محموله شما دارای موارد مختلف است، به سادگی فرمول را برای هر اندازه تکرار کنید و حجم ها را بدست بیاورید.

به زبان ساده تر: بدین منظور باید تمامی اندازه‌ها را به یک واحد اندازه گیری واحد در بیاورید، برای ساده‌تر کردن مسئله کافیست آنها را به متر تبدیل کنید. واحد اندازه گیری ابعاد اقلام خود (کالای بسته بندی شده یا کارتن) را به متر تبدیل کنید. (هر 100 سانتی متر 1 متر است) تعداد واحدها (پالت، جعبه یا جعبه) و سپس طول، عرض و ارتفاع واحد را بدست بیاورید.

کافیست این اعداد را در هم ضرب کنید: طول(متر) × عرض(متر) × ارتفاع(متر) × تعداد کارتن‌ها = مترمکعب

در حمل و نقل چه کاربردی دارد؟

CBM به معنای حجم محموله شما است. با این وجود، از این حجم برای محاسبات باربری مهم دیگر بین المللی (پیک، حمل بار هوایی یا حمل بار دریایی) استفاده می‌شود از جمله: وزن ابعادی (cbm تا kg یا cft to lbs) – وزن، ابزاری برای ایجاد یک عدد نظری است که نمایانگر حجم اشغال شده توسط محموله های در کانتینر است و اینکه محموله های شما حجیم هستند اما سبک می‌باشند.

به عنوان مثال، یک پالت از توپ‌های پینگ پنگ بسیار سبک خواهد بود. اما به همان اندازه یک پالت از وزنه‌ها، همان حجم را در هواپیما می‌گیرد. با محاسبه وزن ابعادی، هزینه حمل کالا از چین بدست می‌آید. مثال دیگر: وزن شارژر – وزن شارژر صرفاً بیشتر از وزن حجمی (اندازه) یا وزن است.

به عبارت دیگر، در حالی که قیمت حمل و نقل دریایی نسبتاً نسبت به وزن و از نظر اندازه بیشتر متمرکز است، حمل و نقل هوایی بسیار حساس تر است. بنابراین وزن حجمی معمولاً نقش مهم تری نسبت به وزن واقعی دارد.

CBM کانتینر چیست هر کانتینر چند CBM دارد؟ 9 | آفکو

ظرفیت CBM هر کانتینر چقدر است؟

دانستن میزان حجم اشغال شده توسط محموله‌های شما در هزینه حمل بار دریایی از چین تاثیر بسیاری دارد. همچنین هنگامی که تخمین می‌زنید چه تعداد از محصولات در یک کانتینر حمل و نقل جای می‌گیرد، لازم است. لازم به ذکر است یک فرمول بسیار ساده برای مقایسه حجم کل محموله و حداکثر ظرفیت کانتینر نیست. زیرا تقریباً هر باری که در یک کانتینر بارگیری می‌شود، دارای حجم متفاوتی است .

در برخی موارد بسته به حجم محموله ممکن است نوان از کل حجم یک کانتینر نهایت استفاده را برد. مقدار فضای غیر قابل استفاده غیرمستقیم بستگی به اندازه و شکل اجناس در حال بارگیری، بسته بندی آنها و همچنین نحوه چیدمان وسایل دارد.

CBM کانتینر چیست هر کانتینر چند CBM دارد؟ 10 | آفکو

 

 

به عبارت دیگر، در حالی که قیمت حمل و نقل دریایی نسبتاً نسبت به وزن و از نظر اندازه بیشتر متمرکز است، حمل و نقل هوایی بسیار حساس تر است. بنابراین وزن حجمی معمولاً نقش مهم تری نسبت به وزن واقعی دارد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا